Treningi prowadzimy od 2009r., w sumie w naszych zajęciach wzięło udział ponad 1000 uczestników. Od roku 2016 jesteśmy placówką szkolącą studentów psychologii Uniwersytetu SWPS z prowadzenia Treningów Umiejętności Społecznych. Zajęcia prowadzimy w Przystani Psychologicznej oraz w Terapeutycznej.

Jesteśmy praktykami. Wraz z rozwojem naszej poradni i wzrostem liczby tworzonych grup, wielokrotnie przeprowadzaliśmy rekrutacje na prowadzących zajęcia. Co zauważyliśmy? Deficyt osób, które są do tego profesjonalnie przygotowane. Zniechęceni poszukiwaniami zewnętrznymi, postanowiliśmy zacząć samodzielnie szkolić naszych prowadzących, aby mieć pewność, ze posiadają oni najwyższe kompetencje i są do tego gruntowanie przygotowani. W ten sposób zrodziła się Szkoła TUS i TZA, w której stawiamy nie tylko na teorię, ale również - a może przede wszystkim - na praktykę.

Szkoła TUS i TZA powstała z potrzeby kształcenia specjalistów, którzy po szkoleniu będą przygotowani do samodzielnego przeprowadzenia zajęć, począwszy od dobrania odpowiedniej grupy, przeprowadzenia kwalifikacji, poprowadzenia treningu oraz wystawienia opinii każdemu z uczestników.

Celem szkoły jest kształcenie osób, które zdobędą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną o prowadzeniu TUS i TZA.

Jesteśmy  jednym z niewielu miejsc w Polsce, które  szkolenie na Trenera TUS rozszerza do 55h przekazując wiedzę teoretyczną, praktyczną oraz zapewniając superwizję.

Szkolenie na Trenera TUS:

25h wykładów
12h superwizji
18h uczestnictwa w grupie
- Łącznie 55h zajęć! 

Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o jego ukończeniu.

Szkolenie na Trenera TZA:

40h wykładów
18h praktyki

Po ukończeniu kursu, po przeprowadzeniu co najmniej 30 godzin treningu z agresywną młodzieżą (w tym 15 godzin jako pierwszy trener) uczestnik otrzymuje Certyfikat Trenera Grupowego Treningu Zastępowania Zachowań Agresywnych. Istnieje możliwość przeprowadzenia treningu w Terapeutycznej lub w Przystani Psychologicznej.