Dla studenta

Staże i praktyki

Staże i praktyki

W naszych placówkach w Warszawie realizujemy różnorodne staże, praktyki i certyfikacje trenerskie TUS i TZA. Dzięki współpracy z warszawskimi uczelniami wyższymi oferujemy możliwość udziału w zajęciach w ramach realizacji praktyk studenckich. Natomiast wspólne działania jakie podejmujemy z instytucjami edukacyjnymi pozwalają nam na realizację kursów i szkoleń poszerzających wiedzę, kompetencje i kwalifikacje wszystkich osób, które nawiążą z nami współpracę.

Staże i praktyki - dla kogo?

Staże, praktyki i kursy certyfikujące realizowane w naszych placówkach dedykowane są studentom psychologii, pedagogiki i nauk pokrewnych, jak również psychologom i pedagogom chcącym poszerzyć warsztat pracy oraz osobom zainteresowanym powrotem do pracy z dziećmi i młodzieżą po przerwie, pragnącym rozwijać swoje umiejętności w zakresie psychologii, psychoedukacji i Treningu Umiejętności Społecznych.

Szkolenie certyfikujące TUS

Jest to kurs trwający ok. 5 miesięcy, zawiera:

• 25h wykładów (w piątki, w g. 16:00- 21:00) ONLINE
  • 12h superwizji (w piątki, w g. 18:00- 21:00) ONLINE
  • 18h uczestnictwa w grupie STACJONARNIE (wybieramy termin jednych zajęć grupowych, zajęcia grupowe w naszych placówkach odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych oraz w weekendy w godzinach przedpołudniowych)

Realizacja tego kursu daje możliwość uzyskania certyfikatu o statusie europejskim, który uprawnia do samodzielnego prowadzenia zajęć TUS.

Praktyka zdalna – wsparcie administracyjno-biurowe

Ilość godzin podczas tej formy praktyk jest do ustalenia.
Uwaga: Jest to opcja dla studentów uczelni, które respektują taką formę praktyk.

Praktyka podczas TUS-ów letnich/zimowych – Półkolonie psychologiczno-aktywne

Półkolonie psychologiczno-aktywne realizujemy podczas ferii zimowych i wakacji letnich.

• Przed rozpoczęciem półkolonii prowadzimy szkolenie, które ma przygotować do pracy z dziećmi i młodzieżą
  • Staż jest całkowicie bezpłatny, każdego dnia praktykantom przysługuje ciepły, dwudaniowy obiad z uwzględnieniem diet
  • Oferujemy bezpłatne zaświadczenie o odbyciu praktyk wraz z liczbą zrealizowanych godzin
  • Gwarantujemy mnóstwo wiedzy i doświadczenia przekazywanych przez prowadzących zajęcia, a także możliwość zdobywania i poszerzania własnych kompetencji
  • Zależy nam na dobrym samopoczuciu każdego stażysty, a także przyjaznej i bezpiecznej atmosferze – nasz Zespół chętnie pomoże i udzieli rad
  • Duża liczba godzin – podczas półkolonii możesz z nami odbyć 45, a nawet 260 godzin praktyk!
  • Zajęcia półkolonijne organizujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 17:00
  • Półkolonie odbywają się na Ursynowie (Szkoła Podstawowa im. Lindego, obok metra Kabaty)
  • Pomagamy przy wypełnianiu dzienników praktyk!